Як підключити ІЖС до водопостачання

2024 0 Comments

Які документи потрібні, щоб провести воду в приватний будинок?

Необхідні документи

  • паспорт заявника;
  • документ, що підтверджує право володіння ділянкою;
  • дозвіл на будівництво;
  • ситуаційний план ділянки;
  • установчі документи СНТ чи ОНТ, якщо будинок знаходиться на їхній території;
  • документи на лічильники, що будуть встановлені після завершення робіт.

Скільки коштує техумови на воду?

Вартість та терміни отримання ТУ на воду

Види робітВартість, ₽Терміни, дні
Для заміських та приватних будинків500014
Для нежитлових будівельвід 10 00014

Як підключити воду до СНТ?

Щоб провести воду в садове товариство чи селище, необхідно звернутися до відповідної організації в регіоні знаходження СНТ, компанії, що виконує буріння та облаштування артезіанських свердловин з великим дебітом. При цьому обслуговувати ділянку може один водозабір, так і кілька.

Як підключити ІЖС до водопостачання

Ст. 18 застосовується з урахуванням особливостей, встановлених ст. 9 Федерального закону від 01.04.2020 N 69-ФЗ (Розпорядження Уряду РФ від 21.09.2022 N 2724-р).

Стаття 18. Підключення (технологічне приєднання) об'єктів капітального будівництва до централізованих систем холодного водопостачання та водовідведення

(У ред. Федерального закону від 30.12.2012 N 318-ФЗ)

Перспективи та ризики арбітражних спорів та спорів у суді загальної юрисдикції. Ситуації, пов'язані зі ст. 18

Суперечки у суді загальної юрисдикції:

1.Підключення (технологічне приєднання) об'єктів капітального будівництва, у тому числі водопровідних та (або) каналізаційних мереж, до централізованих систем холодного водопостачання та (або) водовідведення (далі також – підключення (технологічне приєднання)) здійснюється на підставі заяви у порядку, встановленому законодавством про містобудівну. діяльності для підключення (технологічного приєднання) об'єктів капітального будівництва до мереж інженерно-технічного забезпечення, з урахуванням особливостей, передбачених цим Федеральним законом та правилами холодного водопостачання та водовідведення, затвердженими Урядом Російської Федерації.

(У ред. Федерального закону від 30.12.2012 N 318-ФЗ)

2. Особи, які звернулися до організації, що здійснює холодне водопостачання та (або) водовідведення, із заявою про укладення договору підключення (технологічного приєднання) до централізованої системи холодного водопостачання та (або) водовідведення, у тому числі забудовники, які планують підключення (технологічне приєднання) до централізованій системі холодного водопостачання та (або) водовідведення (далі – заявники), укладають договори про підключення (технологічне приєднання) до централізованої системи холодного водопостачання та (або) водовідведення та вносять плату за підключення (технологічне приєднання) до централізованої системи холодного водопостачання та (або) ) водовідведення у порядку, встановленому цим Федеральним законом.

(У ред. Федерального закону від 30.12.2012 N 318-ФЗ)

3.Договір про підключення (технологічне приєднання) до централізованих систем холодного водопостачання та (або) водовідведення (далі – договір про підключення (технологічне приєднання)) є публічним для організацій, які здійснюють холодне водопостачання та (або) водовідведення.

(У ред. Федерального закону від 30.12.2012 N 318-ФЗ)

4. За наявності технічної можливості підключення (технологічного приєднання) до централізованої системи холодного водопостачання та водовідведення (далі – технічна можливість підключення (технологічного приєднання) та за наявності вільної потужності, необхідної для здійснення холодного водопостачання та (або) водовідведення), організація, що здійснює холодне водопостачання та (або) водовідведення, не вправі відмовити заявнику у укладанні договору про підключення (технологічне приєднання).

(У ред. Федерального закону від 30.12.2012 N 318-ФЗ)

5. За відсутності технічної можливості підключення (технологічного приєднання) до централізованої системи холодного водопостачання та (або) системи водовідведення внаслідок відсутності вільної потужності, необхідної для здійснення холодного водопостачання та (або) водовідведення на момент звернення заявника, але за наявності у затвердженій в установленому порядку інвестиційної програми заходів, які забезпечують технічну можливість підключення (технологічного приєднання), організація, яка здійснює холодне водопостачання та (або) водовідведення, не має права відмовити заявнику у укладенні договору про підключення (технологічне приєднання).Строки підключення (технологічного приєднання) такого об'єкта встановлюються з урахуванням планових строків реалізації відповідних заходів інвестиційної програми.

(У ред. Федерального закону від 30.12.2012 N 318-ФЗ)

6. Терміни підключення (технологічного приєднання) до централізованої системи холодного водопостачання та (або) водовідведення, у тому числі у разі необхідності реалізації заходів інвестиційної програми з метою підключення (технологічного приєднання) об'єктів капітального будівництва заявника, встановлюються правилами холодного водопостачання та водовідведення, затвердженими Урядом Російської Федерації.

(У ред. Федерального закону від 30.12.2012 N 318-ФЗ)

7.За відсутності технічної можливості підключення (технологічного приєднання) внаслідок відсутності вільної потужності, необхідної для здійснення холодного водопостачання та (або) водовідведення, та за відсутності в інвестиційній програмі заходів, що забезпечують технічну можливість підключення (технологічного приєднання), організація, що здійснює холодне водопостачання та (або ) водовідведення, протягом 30 днів з дня надходження звернення заявника звертається до уповноваженого органу виконавчої влади суб'єкта Російської Федерації (органу місцевого самоврядування у разі передачі повноважень щодо затвердження інвестиційних програм) з пропозицією про включення до інвестиційної програми заходів, що забезпечують технічну можливість підключення (технологічного приєднання) ) об'єкта капітального будівництва заявника, та про врахування витрат, пов'язаних із підключенням (технологічним приєднанням), при встановленні тарифів цієї організації на черговий період регулювання.

(У ред. Федерального закону від 30.12.2012 N 318-ФЗ)

8.Уповноважений орган виконавчої влади суб'єкта Російської Федерації (орган місцевого самоврядування у разі передачі повноважень щодо затвердження інвестиційних програм) протягом 30 днів з дати надходження зазначеного у частині 7 цієї статті звернення розглядає таке звернення та приймає рішення про включення до інвестиційної програми заходів, що забезпечують технічну можливість підключення (технологічного приєднання), фінансові потреби, необхідні для забезпечення технічної можливості підключення (технологічного приєднання), або рішення про відмову у включенні до інвестиційної програми зазначених заходів з обґрунтуванням прийнятого рішення та надсилає повідомлення про прийняте рішення до організації, що здійснює холодне водопостачання та (або ) водовідведення.

(У ред. Федерального закону від 30.12.2012 N 318-ФЗ)

9. У разі прийняття уповноваженим органом виконавчої влади суб'єкта Російської Федерації (органом місцевого самоврядування у разі передачі повноважень щодо затвердження інвестиційних програм) рішення про включення до інвестиційної програми заходів, що забезпечують технічну можливість підключення (технологічного приєднання), фінансові потреби організації, що здійснює холодне водопостачання та (або) водовідведення, необхідні для забезпечення технічної можливості підключення (технологічного приєднання), враховуються при встановленні тарифів такої організації на черговий період регулювання, терміни здійснення підключення (технологічного приєднання) встановлюються відповідно до термінів завершення цих заходів.

(У ред. Федерального закону від 30.12.2012 N 318-ФЗ)

10.Якщо протягом 30 днів з дати звернення організації, яка здійснює холодне водопостачання та (або) водовідведення, про коригування інвестиційної програми та про врахування витрат, пов'язаних із підключенням (технологічним приєднанням), при встановленні тарифів цієї організації на черговий період регулювання відповідно до частини 7 цієї статті від уповноваженого органу виконавчої суб'єкта Російської Федерації (органу місцевого самоврядування у разі передачі повноважень щодо затвердження інвестиційних програм) не отримано повідомлення про прийняте рішення, звернення такої організації вважається узгодженим. У такому разі організація, яка здійснює холодне водопостачання (або) водовідведення, не має права відмовити заявнику у укладанні договору про підключення (технологічне приєднання).

(У ред. Федерального закону від 30.12.2012 N 318-ФЗ)

11. Уповноважений орган виконавчої влади суб'єкта Російської Федерації (орган місцевого самоврядування у разі передачі повноважень щодо затвердження інвестиційних програм) відмовляє у включенні до інвестиційної програми організації заходів, пов'язаних із підключенням (технологічним приєднанням) до системи холодного водопостачання та (або) водовідведення, при існуванні одночасно наступних підстав:

(У ред. Федерального закону від 30.12.2012 N 318-ФЗ)

1) якщо немає вільної потужності на момент звернення заявника та якщо відсутні в затвердженій інвестиційній програмі організації заходи щодо розвитку системи та зняття технічних обмежень, що дозволяють забезпечити технічну можливість підключення (технологічного приєднання) до системи об'єкта капітального будівництва;

(У ред.Федерального закону від 30.12.2012 N 318-ФЗ)

2) якщо є визначення органу регулювання тарифів, винесене в порядку, встановленому Урядом Російської Федерації, про недоступність для споживачів товарів та послуг, що надаються організацією, у разі внесення змін до інвестиційної програми з урахуванням необхідності реалізації заходів, пов'язаних з підключенням (технологічним приєднанням) до системи холодного водопостачання та (або) водовідведення.

(У ред. Федерального закону від 30.12.2012 N 318-ФЗ)

12. У разі прийняття рішення про відмову у включенні до інвестиційної програми заходів, що забезпечують технічну можливість підключення (технологічного приєднання), уповноважений орган виконавчої влади суб'єкта Російської Федерації (орган місцевого самоврядування у разі передачі повноважень щодо затвердження інвестиційних програм) зобов'язаний обґрунтувати відмову та надати заявнику інформацію про інші можливості забезпечення холодного водопостачання та (або) водовідведення, а організація, до якої звернувся заявник, має право відмовити заявнику у підключенні (технологічному приєднанні).

(У ред. Федерального закону від 30.12.2012 N 318-ФЗ)

13.Плата за підключення (технологічне приєднання) розраховується організацією, що здійснює холодне водопостачання та (або) водовідведення, виходячи зі встановлених тарифів на підключення (технологічне приєднання) з урахуванням величини навантаження, що підключається (технологічно приєднується) і відстані від точки підключення (технологічного приєднання) об'єкта капітального будівництва заявника до точки підключення (технологічного приєднання) водопровідних та (або) каналізаційних мереж до централізованої системи холодного водопостачання та (або) водовідведення. У разі, якщо обсяг запитуваного заявником навантаження з метою забезпечення водопостачання та (або) водовідведення об'єкта капітального будівництва заявника перевищує встановлений у порядку, затвердженому Урядом Російської Федерації, граничний рівень навантаження, визначений у вигляді числового значення або у вигляді частки від загальної потужності централізованої системи холодного водопостачання та (або) водовідведення, плата за підключення (технологічне приєднання) встановлюється органом регулювання тарифів індивідуально у порядку, встановленому основами ціноутворення у сфері водопостачання та водовідведення, затвердженими Урядом Російської Федерації.Плата за підключення (технологічне приєднання), що встановлюється з урахуванням величини навантаження, що підключається (технологічно приєднується) і відстані від точки підключення (технологічного приєднання) об'єкта капітального будівництва заявника до точки підключення (технологічного приєднання) водопровідних та (або) каналізаційних мереж до централізованої системи холодного водопостачання та (або) водовідведення, включає витрати на створення водопровідних та (або) каналізаційних мереж та об'єктів на них від існуючих мереж централізованої системи холодного водопостачання або водовідведення (об'єктів такої системи) до точки підключення (технологічного приєднання) об'єкта капітального будівництва заявника, за виключенням витрат заявника на створення цих мереж та об'єктів та витрат, передбачених на створення цих мереж та об'єктів за рахунок інших джерел фінансування інвестиційної програми, або коштів, отриманих на створення цих мереж та об'єктів забезпечення за рахунок інших джерел, у тому числі коштів бюджетів бюджетної системи Російської Федерації. При встановленні плати за підключення (технологічне приєднання) в індивідуальному порядку можуть враховуватися витрати на збільшення потужності (пропускної спроможності) централізованої системи холодного водопостачання та (або) водовідведення, у тому числі витрати на реконструкцію та модернізацію існуючих об'єктів централізованої системи холодного водопостачання та (або) водовідведення у порядку, визначеному основами ціноутворення у сфері водопостачання та водовідведення, затвердженими Урядом Російської Федерації.Точка підключення (технологічного приєднання) за наявності технічної можливості встановлюється на межі земельної ділянки, на якій розміщується об'єкт капітального будівництва заявника.

(У ред. Федерального закону від 30.12.2012 N 318-ФЗ)

14. Стягнення організацією, що здійснює холодне водопостачання та (або) водовідведення, із заявника інших платежів, пов'язаних із підключенням (технологічним приєднанням), не допускається.

(У ред. Федерального закону від 30.12.2012 N 318-ФЗ)

15. Договори про підключення (технологічне приєднання) до централізованих систем водопостачання, договори про підключення (технологічне приєднання) до централізованих систем водовідведення укладаються відповідно до типового договору про підключення (технологічного приєднання) до централізованої системи водопостачання, типового договору про підключення (технологічного приєднання) до централізованої системи водовідведення, затвердженими Урядом Російської Федерації.

(У ред. Федерального закону від 30.12.2012 N 318-ФЗ)

Як провести водопровід на дачу?

Щоб підключитися до системи центрального водопостачання, слід керуватися такими нормативними актами:

  1. Федеральний закон № 416-ФЗ "Про водопостачання та водовідведення";
  2. Постанова уряду РФ від 29.07.2013 № 644 ("Правила холодного водопостачання та водовідведення")
  3. Постанова уряду РФ від 29.07.2013 № 645 "Про затвердження типових договорів у сфері водопостачання";
  4. Постанова уряду РФ від 13.02.2006 № 83 ("Правила визначення та надання технічних умов").

Самовільне врізання в центральні водопроводи заборонено.Це загрожує штрафом за КоАП РФ та стягненням збитків підприємствам "Водоканалу".

Коли можна підключитися до водопроводу

Згідно із законом № 416-ФЗ та постановою № 644, при розгляді питання про підключення до водопроводу можливі 3 варіанти розвитку подій:

  1. за наявності технічної можливості приєднання "Водоканал" не має права відмовити громадянам у підключенні, оскільки такі договори мають характер публічної оферти;
  2. якщо підключення неможливе через брак вільної потужності, "Водоканал" або місцева адміністрація зобов'язані внести зміни до інвестиційної програми водопостачання, передбачити заходи щодо прокладання нових трубопроводів або збільшення потужності (у цьому випадку підключення займе набагато більше часу);
  3. у підключенні буде відмовлено, якщо за місцем розташування об'єкта повністю відсутня технічна можливість приєднатися до центрального водопроводу (наприклад, якщо населений пункт не забезпечений системами водопостачання).

Щоб визначити, чи існує технічна можливість приєднання, потрібно подати запит про надання технічних умов.

Порядок видачі технічних умов

Усі наступні дії щодо підключення здійснюватимуться на підставі технічних умов та договору з "Водоканалом". Техумови можна оформити:

  • при отриманні земельної ділянки від муніципалітету за умов оренди чи у власність;
  • якщо термін дії ТУ минув або власник ділянки не отримував їх раніше, він повинен сам звернутися до "Водоканалу".

До заяви про видачу техумов слід додати такі документи:

  • копія паспорта, доручення на представника;
  • правовстановлюючі документи на земельну ділянку (витяг ЄДРН, договір оренди під ІЖС тощо);
  • документ про межі земельної ділянки, на якій планується будівництво або реконструкція об'єкта, про дозволене використання землі;
  • документ про граничні параметри дозволеного будівництва об'єкта, що відповідають даній ділянці;
  • вид ресурсу та мереж, що підключаються інженерно-технічного забезпечення (в даному випадку це мережа водопостачання та водовідведення);
  • запланований термін введення в експлуатацію об'єкта (якщо будинок уже зведений, такі дані не потрібно подавати);
  • плановану величину навантаження, що підключається (якщо вона була раніше розрахована).

Основним документом для видачі техумови є план земельної ділянки з відображенням її кордонів та мереж комунального господарства. Цей документ можна отримати через місцеву адміністрацію або безпосередньо у "Водоканалі".

Підключення будинку до системи газопостачання, електрики

Як отримати адресу для будинку та ділянки

Відповідно до п. 9 постанови №83, технічні умови видаються протягом 14 днів без стягнення плати. Одночасно з видачею ТУ заявнику надається інформація про плату за підключення.

Укладання договору на підключення до водоканалу

Після отримання технічних умов потрібно подати до "Водоканалу" заяву про підключення до системи водопроводу. До заяви додаються такі документи:

  1. копія паспорта, доручення на представника;
  2. нотаріально засвідчені копії правовстановлюючих документів на ділянку,
  3. ситуаційний план розташування об'єкта із прив'язкою до території населеного пункту;
  4. топографічна карта ділянки у масштабі 1:500 (з усіма наземними та підземними комунікаціями та спорудами), погоджена з експлуатуючими організаціями;
  5. інформація про терміни будівництва та введення в експлуатацію об'єкта;
  6. баланс водоспоживання та водовідведення об'єкта в період використання максимальної величини потужності (навантаження) із зазначенням цілей використання води та розподілом обсягів навантаження;
  7. відомості про склад та властивості стічних вод, намічених до відведення до централізованої системи водовідведення;
  8. відомості про призначення об'єкта, висоту та про поверховість будівель, будівель, споруд.

Підведення мереж та підключення до водопроводу

Під час укладання договору "Водоканал" визначить перелік умов та заходів для фактичного підключення, у тому числі:

  1. термін дії умов приєднання – якщо цей термін буде пропущений з вини заявника або "Водоканалу", доведеться сплачувати неустойку (витрати ляжуть на винного);
  2. точку підключення із зазначенням адреси;
  3. технічні вимоги до об'єкта заявника, у тому числі до пристроїв та споруд для підключення, до заходів, що виконуються для приєднання (врізання) у водопровід;
  4. вільний напір, що гарантується, в місці підключення (і геодезична позначка верху труби);
  5. дозволений відбір обсягу води та режим водоспоживання (відпустки);
  6. нормативи щодо обсягу стічних вод, нормативи водовідведення за складом стічних вод чи нормативи допустимих скидів;
  7. вимоги щодо встановлення приладів обліку води та влаштування вузла обліку, технічних характеристик такого обладнання;
  8. вимоги щодо забезпечення пожежної безпеки, подачі холодної води для пожежогасіння;
  9. межі експлуатаційної відповідальності за мережами "Водоканалу" та заявника.

Після укладання договору "Водоканал" будуватиме мережу трубопроводів до кордону з ділянкою. Звичайно, якщо мережа вже проходить по ділянці, "Водоканал" тільки обладнає точку підключення (врізання). Власник чи орендар зобов'язаний виконати чи замовити будівельно-монтажні роботи у межах ділянки.Ці роботи можуть виконати і спеціалісти "Водоканалу" за окрему платню.

Для прокладання системи водопостачання та водовідведення на своїй ділянці потрібно замовити проект. Проект можна отримати у "Водоканалі" чи іншій проектній організації. Проект передбачатиме технічні вимоги до монтажних робіт та підлягає узгодженню у Росспоживнагляді.

При виконанні робіт з прокладання трубопроводів необхідно врахувати такі аспекти:

  1. для проведення земельних робіт потрібно отримати ордер (дозвіл) у місцевій адміністрації;
  2. навіть якщо роботи з проекту здійснює стороння організація, "Водоканал" має здійснювати технічний нагляд;
  3. для фактичного пуску води має бути підписано акт про введення водопроводу в експлуатацію за участю "Водоканалу".

Завершення будівельно-монтажних робіт підтверджується актом на прокладання трубопроводу, актом на гідравлічне випробування системи, актом Росспоживнагляду (СЕС) промивання та санітарного очищення водопроводу, актом про встановлення лічильника.

Фактична подача води також відбувається за участю спеціаліста "Водоканалу", супроводжується перевіркою лічильників, перевіркою тиску у трубах, підписанням акта.