Як не стати жертвою цькування: поради щодо поведінки

2023 0 Comments

В наш час проблема цькування, особливо в онлайн-середовищі, стає все більш поширеною. Багато людей стикаються з глузуваннями, образами та погрозами, які завдають сильної шкоди не тільки психічному, а й фізичному здоров'ю. Однак замість того, щоб опуститися до рівня кривдника, важливо навчитися адекватно реагувати на подібні ситуації та захищати свої інтереси.

Перше і найважливіше правило – зберігайте спокій, не дозволяйте емоціям взяти гору. Образливі коментарі або приниження можуть викликати сильне збудження та бажання відповісти тим самим. Але це тільки посилить ситуацію і дасть кривдникові ще більшу силу. Пам'ятайте, що реакція на цькування повинна бути розумною і дати зрозуміти, що ви не погоджуєтесь на подібну поведінку.

Друге правило – говоріть про історію цькування. Розкажіть близьким людям про те, що ви проходите через цькування. Знайти підтримку та розуміння серед друзів та родичів допоможе вам подолати психологічний біль та набратися сил у боротьбі з кривдниками. Також важливо тримати в курсі ситуації адміністрацію соціальних мереж або іншу подібну інстанцію, щоб вони могли вжити заходів та покарати порушників.

Як поводитися при цькуванні
1.Не вступайте в конфлікт із хуліганами та тролями:
– ігноруйте образи та провокації;
– не відповідайте на наїзди та приниження;
– Не висловлюйтеся матом і не стаєте агресивним.
2.Розкажіть дорослим:
– якщо цькування стає все гіршим і страшнішим;
– якщо ви не можете впоратися з образами та агресією;
– Якщо вас пресують чи загрожують у школі чи в інтернеті.
3.Шукайте підтримку:
– зверніться до батьків, вчителів чи психолога;
– Поговоріть із вірними друзями;
– Не бійтеся розповісти про проблему фахівця.
4.Не соромтеся висловлювати свої почуття:
– Розкажіть, які емоції у вас викликає цькування;
– Дайте вихід негативу через малювання, лист чи спорт;
– Виразіть свої думки та почуття без страху бути засудженим.
5.Захищайте себе:
– вивчайте прийоми самооборони та тренуйтеся;
– уникайте небезпечних місць та ситуацій;
– Пам'ятайте, що ваша безпека важливіша за будь-який конфлікт.

Що робити, якщо людину травлять?

Якщо йдеться про дуже серйозне цькування, то може знадобитися звернення до поліції. Ти можеш сам(а) зателефонувати до поліції за телефоном екстреної допомоги 112 або попросити батьків або вчителя зателефонувати до поліції замість тебе. Не треба соромитись звернення до поліції – це важливий спосіб відстоювання своїх прав!

Що вважається цькуванням?

Травля (Булінг – англ. bullying в перекладі залякування) – агресивне переслідування і знущання над одним із членів колективу з боку іншого, але також часто групи осіб, не обов'язково з одного формального або колективу, що визнано іншими.

Як правильно відповідати на буллінг?

Заспокойте та підтримайте дитину словами: «Добре, що ти мені сказав. Ти правильно зробив»; "Я тобі вірю"; "Ти в цьому не винен"; Ти не один потрапив у таку ситуацію, це трапляється і з іншими дітьми; "Мені шкода, що з тобою це сталося". 5. Не думайте, що дитина обов'язково ненавидить свого кривдника.