Кориця та її вплив на організм людини: секрети та переваги

2024 0 Comments

Кориця – одна з найпопулярніших спецій, яка не лише надає стравам вишуканого смаку, але й має безліч корисних властивостей для організму людини. Ця ароматична пряність відома вже протягом багатьох століть і використовується в харчовій промисловості, кулінарних рецептах та традиційній медицині багатьох народів.

Смак і запах кориці досягається завдяки специфічним фітохімічним сполукам, що містяться у її корі. Однією з основних активних речовин є циннамальдегід, який надає кориці її характерного солодкого запаху та унікального смаку.

Кориця надає позитивний вплив на роботу організму завдяки своїм антиоксидантним, протизапальним, антибактеріальним та антигрибковим властивостям. Вона здатна покращувати травлення, контролювати рівень цукру в крові, знижувати холестерин і позитивно впливати на серцево-судинну систему.

Як кориця впливає на організм людини
Корисні властивості кориціВплив на організм
Антисептична діяДопомагає боротися з інфекціями, захворюваннями горла та дихальної системи
Покращує травленняСтимулює вироблення соляної кислоти, покращує роботу шлунка та травного тракту.
Нормалізує рівень цукру в кровіДопомагає знизити рівень глюкози, корисний для людей з діабетом та запобігає розвитку хвороби
Підвищує імунітетМістить антиоксиданти, які зміцнюють імунну систему та захищають організм від вірусів та бактерій
Покращує кровообігСприяє розрідженню крові, нормалізації артеріального тиску та запобігає виникненню тромбів.
Має антиоксидантну діюУповільнює процеси старіння організму, знижує ризик розвитку ракових захворювань

мелена кориця позитивно впливає на роботу мозку, покращує пам'ять, тонізує. Оскільки кориця має антибактеріальні властивості, вона здатна надавати на організм протизапальну дію. Корицю мелену часто використовують для волосся. Її корисно використовувати тим у кого сухе, ламке волосся.

Кому не можна пити кориці?

Корицю не слід вживати під час вагітності, людям з виразкою шлунка, а також із серйозними захворюваннями печінки.. Що стосується дітей, слід виявляти обережність, особливо якщо в сім'ї є випадки алергії, а також якщо дитина страждає на астму або екзему.

Коли не можна корицю?

Кориця хоч і щадна спеція, але, як і будь-яка біологічно активна речовина, має протипоказання. Так, її не варто вживати при гастриті та синдромі подразненого кишечника. Крім того, від кориці краще відмовитися людям з панкреатитом, виразкою та холециститом.

Що лікують корицею?

Кориця полегшує стан при застуді, надає сил та допомагає знімати набряки зі слизової носа, а також сприяє лікуванню хронічного кашлю та ангіни.. Доведено, що кориця благотворно впливає на пам'ять, покращує концентрацію уваги, надає допомогу у боротьбі з безсонням та апатією.

Яку шкоду здоров'ю завдає кориця?

Кориця в помірній кількості не завдає жодної шкоди, тому її можна спокійно використовувати як спецію для приготування страв з овочів та м'яса, випічки, а також додавати до кави. При надмірному вживанні або індивідуальній непереносимості кориця може спричинити алергічну реакцію..